Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • VATANDAŞLA BULUŞMA EKONOMİ TOPLANTISI

VATANDAŞLA BULUŞMA EKONOMİ TOPLANTISI


Bölgemizde gerçekleşen toplantıya Uşak Valimiz Sayın Salim Demir Beyin himayelerinde, UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının üst düzey yöneticileri  ve Bakanlıklarımızın Bölge Müdürleri ile Uşak İl Müdürleri katıldı.

Toplantı, UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı'nın konuşmasıyla başladı. Sayın Karahallı yaptığı konuşmada en önemli sorunun katı atık olduğunu bu konuda finansman sıkıntısından dolayı katı atık projesini hayata geçiremediklerini belirtti. Büyükbaş hayvan derisi işlemek için ortak kullanım tesisi kurulma projesi, Ges projesi, Elektrik tedarikçisi şirketlerin tek taraflı sözleşmeyi feshetmeleri, Atık su arıtma tesisi giderlerine devlet katkısının arttırılması, OSB'lerin gelirlerinin artırılması konularına değindi.

İbrahim Karahallı'nın ardından kürsüye gelen Vali Salim Demir konuşmasında bundan sonra da bu tarz toplantılara devam edeceklerini, bakanlıkların temsilcilerini buraya getirerek sanayicilerimiz ile tanıştırmak istediklerini belirtti. Bu tanışıklığın Yunus Emre'nin dediği gibi "gelin tanış olalım işi kolay kılalım sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz" misali, sanayimizin sorunlarının daha kolay çözüme kavuşturacağını ifade eden Vali Demir, programın hazırlanmasında emeği geçenlere,  Bakanlık temsilcilerine ve sanayicilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından soru-cevap kısmında sanayicilerin sorun ve istekleri değerlendirildi