Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • AFRİKA ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİNİ UŞAK’TA KONUK ETTİK.

AFRİKA ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİNİ UŞAK’TA KONUK ETTİK.


Uşak Milletvekilimiz Dr. Alim Tunç’un önderliğinde, 23 Afrika Ülkesinin Büyükelçileri 27-28 Ekim 2017 tarihlerinde Uşak’a geldiler. Afrika Ülkeleri ile sektörel bazda  ekonomik ve ticari işbirliği imkanlarını geliştirmek amacıyla ilimize gelen büyükelçilerle başta Uşak Valimiz Sayın Salim Demir olmak üzere, Uşak Üniversitesi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odamız, Uşak Deri (Karma) ve Uşak Organize Sanayi Bölgelerimizin Yönetim Kurulları toplantı  programları düzenleyerek yakın ilgi gösterdiler.

28 Ekim 2017 tarihinde, Milletvekilimiz Dr .Alim Tunç ile birlikte Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgemize gelen büyükelçilere Bölgemizin tanıtımı yapıldıktan sonra, Büyükelçilerin organize sanayi bölgelerinin işleyişi ve deri sektörünün üretimi, tedariki ve pazarlanmasına ilişkin sorularına, Başkanımız İbrahim Karahallı tarafından cevap verildi. Büyükelçiler, ülkelerinde ham derilerin işlenmesi konusunda işbirliği yapılmasını istediklerini ifade ettiler.

 Başkan Karahallı, büyükelçilerin Uşak’a gelmesini organize eden Uşak Milletvekili Dr.Alim Tunç’a ve konuk büyükelçilere teşekkür etti ve deri sektörü ile ilgili her türlü işbirliğini gerçekleştirmek için çaba harcayacaklarını bildirdi.