Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • UŞAK ÜNİVERSİTESİ VE TEİKYO ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

UŞAK ÜNİVERSİTESİ VE TEİKYO ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI


Teikyo Üniversitesi (Japonya) rektörü Yoshihito  Okinaga Başkanlığı’ndaki heyet ile Uşak Üniversitesi arasında MOA (Memorandum of Agreement), MOC (Memorandum of Collaboration ) ve Mevlana Protokolü  imzalandı.

Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantı da  Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Savaş ile Prof. Dr. Ali Yılmaz ,Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Karahallı Protokolün ileri gelen isimleri ve Teikyo Üniversitesi heyeti bir araya geldiler.

Yapılan toplantılarda  her iki üniversite heyetinin bir araya gelerek eğitimde iş birliği konusunda ileriye dönük yeni bilimsel işbirlikleri oluşturmak ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Başkanımız; Bu projenin hem Uşak İlimiz hem de Ülkemiz adına katkısının önemli olacağını aynı zamanda da farklı kültür etkileşiminin halkımız ve Uşak Üniversitesi Öğrencileri adına sağlayacağı olumlu etkiyi dile getirmiştir.