Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ İBRAHİM KARAHALLI VE BAŞKAN YRD.UĞUR KARACA BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCISI SAYIN DOÇ.DR. HASAN ALİ ÇELİK ve MÜSTEŞAR Yrd. RAMAZAN YILDIRIM’I ZİYARET ETTİ.

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ İBRAHİM KARAHALLI VE BAŞKAN YRD.UĞUR KARACA BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMCISI SAYIN DOÇ.DR. HASAN ALİ ÇELİK ve MÜSTEŞAR Yrd. RAMAZAN YILDIRIM’I ZİYARET ETTİ.


Katı atık sorununun çözümüne yönelik çalışmalar kapsamında, Bölgemizin atık su arıtma tesisi çamurları ve fabrikalarımızın sanayi atıklarını bertaraf etmek üzere kuracağımız yakma ve elektrik üretim tesisi için uzun vadeli kredi sağlamak amacıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yrd. Sayın Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’i ve Müsteşar Yrd. Ramazan Yıldırım’ı makamlarında ziyaret etti.

Başkan Karahallı; 01 Temmuz 2017 tarihinde yürürlüğe giren ve kamuoyunda Üretim Reform Paketi olarak bilinen kanun ile, organize sanayi bölgelerinin alt yapının dışında da Bakanlığın uygun göreceği projelere kredi verilebileceği düşüncesiyle, Bölgemizde kurulması planlanan ve projesi hazır olan atık yakma tesisine ilişkin bilgi sundu ve kredi talebinde bulundu.

Bakan Yardımcısı ve Müsteşar Yardımcısı; kredi talebimize olumlu yaklaşımda bulundular , Yönetmelik hazırlıklarında talebimizi karşılayabilecek düzenlemeler yapılabileceğini, proje ve fizibilitemizin Bakanlığa sunulmasını önerdiler.