Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • BÖLGEMİZDE DERİ PERFORMANS EĞİTİMİ YAPILDI.

BÖLGEMİZDE DERİ PERFORMANS EĞİTİMİ YAPILDI.


Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Üniversitesi’nin Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA)’nın finanse ettiği Teknik Destek Projesi kapsamında hazırladığı, “Deri Performans Eğitimi” (TR33/19/TD/0051), Bölgemiz Kimya Teknikeri Gizem Bilişik ve Çevre Mühendisi İsmail S. Alagöz, akademisyenler ve sanayicilerin katılımıyla yapıldı.
11 ve 12 Kasım 2019’da Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki ilk eğitim, 13 Kasım 2019 günü, UBATAM’da devam etti. Son olarak da Bölgemiz Laboratuvarı’nda gerçekleşen eğitimlerde, üretimin daha verimli ve kaliteli hale gelmesi için neler yapılması gerektiği anlatıldı.
Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, projede emeği olan herkese teşekkür etti. Karahallı, “Bu tip eğitim çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceğiz ve bölgemizin üretime, ekonomiye ve nitelikli insan yetiştirmesine sağladığı faydayı artıracağız. Projede, Uşak Üniversitesine, Deri Uygulama ve Araştırma Merkezine bu çalışmada payı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.