Haber Detayı

  • Anasayfa
  • Haber/Duyuru
  • SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI TEKNİK HEYETİ BÜYÜKBAŞ DERİ İŞLEME TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI TEKNİK HEYETİ BÜYÜKBAŞ DERİ İŞLEME TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ; mimar, makine, inşaat ve elektrik mühendislerinden oluşan teknik heyeti ile ihale birimi uzmanları ,Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen 5.2 milyon EURO bütçeli ‘’Uşak’ta Büyükbaş Deri İşleme’’ projesi kapsamında inşaatı devam eden büyükbaş deri işleme tesisinde incelemelerde bulundular. Teknik detaylara ilişkin görüş ve önerilerini sundular. 

Ayrıca, makine ihalesine teklif vermeyi planlayan firma temsilcileri de tesis ve satın alınacak makinelere ilişkin bilgi aldılar .

Bakanlık  heyeti ile gerçekleştirilen toplantıya başkanlık yapan Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı;

projenin amaçları, kapsamı ve kurulacak tesisin işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi verdikten sonra Heyet’in makineler ve inşaat ile ilgili sorularını cevapladı. Uşak’ta yılın 6-8 ayı çalışmakta olan küçükbaş deri sektörü yanı sıra, büyükbaş derinin üretim portföyüne girmesi ile deri sanayinin 12 ay çalışan ve ayakkabı, kemer, çanta gibi zorunlu tüketim maddelerinin ana girdisinin üreten bir sektör olacağını ifade etti.